Žákovský parlament

Vloženo: 22. listopadu 2013

1.schůzka Žákovského parlamentu dne 23.9.2013

Výsledky voleb do žákovského parlamentu:

3.ročník    Ečer, Rippl

4.ročník    Blažek, Přenosilová

5.ročník    Kmochová, Trnková

6.ročník    Křivánková, Ečer

7.ročník    Šínová, Kozlíková

8.ročník    Trnka, Zelený

9.ročník    Červinka, Křivánková

Na 1.schůzce jsme zvolili:

•   Předseda - Jan Červinka
  •   Místopředseda - Kateřina Křivánková
  •   Zapisovatel - Jan Zelený

Zásady činnosti Žákovského parlamentu :

Volby třídních zástupců do parlamentu probíhají na začátku školního roku, každá třída si volí dva zástupce, funkce v ŽP je dobrovolná, žák nemůže být zvolen bez svého souhlasu.

Žákovský parlament se schází 1x měsíčně nebo podle potřeby.

Na začátku školního roku probíhá volba předsedy a místopředsedy. Předseda se podílí na vytváření programů na schůzky, vede schůzky. Místopředseda pomáhá předsedovi s vedením schůzky a přípravou programu.

Předmětem jednání ŽP jsou aktivity vyplývající z plánu práce školy a aktuální otázky života školy.

Všichni členové ŽP mají rovnoprávné postavení. O přijetí závěrů se hlasuje. Každý člen má jeden hlas. V případě rovnosti hlasů rozhoduje hlas předsedy. V takovém případě se může poradit se zástupcem pedagogů.

Každý žák školy může přijít s návrhem či připomínkou za svým třídním zástupcem, popřípadě navštívit schůzku ŽP. V případě nutnosti se může obrátit na předsedu třídy nebo na třídního učitele.

Z každého jednání ŽP je pořízen zápis, který bude k dispozici všem žákům školy.

Předseda ŽP může svolat mimořádnou schůzku. O svolání schůzky mohou požádat i učitelé školy.

Žákovský parlament nemá právo zasahovat do záležitostí, které jsou výhradně v kompetenci vedení školy, nebo vydávat taková rozhodnutí, která jsou v rozporu se školním řádem.

Program :

1/  Sběr papíru