Fyzika hravě

• Mgr. Vyhnánková Jitka

Vloženo: 27. ledna v 14:30

Platnost do: 30. června v 23:59

V úterý 23.1. se žáci v rámci inovativní výuky účastnili fyzikální dílny pod dohledem lektorky ze skupiny Údif (Úžasné divadlo fyziky).

Prováděli pokusy týkající se magnetismu. Žáci museli najít správnou konfiguraci magnetů, aby přiměli tužku na stojánku zdánlivě levitovat. Dále si mohli vyzkoušet například elektromagnet, princip magnetické brzdy, model magnetického děla, vliv magnetu na kovové piliny či na projekci obrazu.

Další zajímavé pokusy provádí žáci i v běžných hodinách fyziky.